Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Józefa Wybickiego w Rumi

budynek ul. Rodziewiczówny 10 (byłe Gimnazjum Nr 1)

Ostatni dzwonek – czyli pożegnanie klas trzecich

pozkalsiii

23 czerwca 2017 r. o godz. 8.00 po raz ostatni zabrzmiał szkolny dzwonek dla tegorocznych absolwentów. Ze wzruszeniem, radością, że zbliżają się wakacje, ale i smutkiem spowodowanym nieuchronnym rozstaniem, zgromadzeni w sali gimnastycznej uczniowie klas trzecich wysłuchali życzeń pani Dyrektor Ewy Grzymkowskiej, a także zaproszonych na uroczystość pana Jana Klawitera, posła na Sejm RP, pani Danuty Wójcik, przewodniczącej Związku Nauczycielskiego „Solidarność” oraz ks. Janusza Sikory, proboszcza parafii pw. Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych.

Następnie pani Dyrektor wraz z wychowawcami, opiekunami kół i organizacji oraz zaproszonymi gośćmi wręczyła nagrody,
wyróżnienia oraz podziękowania tym, którzy zasłużyli na szczególne uznanie – za wyniki w nauce,
osiągnięcia sportowe, zaangażowanie w życie szkoły, bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi, rozwijanie pasji i talentów.
Zaszczytny tytuł Absolwenta Roku otrzymało dwoje uczniów: Aleksandra Dżugan z kl. III c i Dariusz Brzeski z kl. III a.
Po oficjalnej części uroczystości – zgodnie z tradycją naszej szkoły – przedstawiciele uczniów klas pierwszych i drugich pożegnali starszych kolegów. Podczas czternastej już gali Laurów Gimnazjalisty wręczyli statuetki zwycięzcom w nietypowych kategoriach, takich jak:
Mistrz Spóźnialskich, Złoty Pazurek, Złote Lusterko, Mister Uśmiechu, Bratnia Dusza.
Następnie uczniowie klas trzecich udali się na swoje ostatnie spotkanie z wychowawcami w gimnazjum.
WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

Irena Burczyk