Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Józefa Wybickiego w Rumi

budynek ul. Rodziewiczówny 10 (byłe Gimnazjum Nr 1)

Akcja promująca czytelnictwo

jaknieczytamjakczytam
W dniu 1 czerwca młodzież klasy I a z Gimnazjum nr 1 w Rumi, wraz z opiekunami,
wzięła udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo „Jak nie czytam, jak czytam”.
Według badań 63% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki.
Badania obejmują jednak osoby powyżej 15 roku życia.
Młodzież czyta znacznie więcej, wobec tego stwierdziliśmy,
że może nauczyć czegoś dorosłych, manifestując to, co dla nich naturalne – czytanie.

W doskonałych nastrojach i pełni entuzjazmu udaliśmy się na dworzec PKP przed „Stację Kultura” aby tam przez dziesięć minut czytać swoją ulubioną książkę. Młodzież przyniosła ze sobą książki z różnych gatunków literackich i siedząc na stopniach „Stacji Kultura” czytała fragmenty dzieł swoich ulubionych pisarzy. Nasz happening wzbudzał zainteresowanie wielu przechodniów i zwrócił uwagę na fakt, że czytać można wszędzie.
Inicjatorkami włączenia się do tej ogólnopolskiej akcji były panie bibliotekarki. W ramach akcji została również wykonana przy udziale młodzieży gazetka na temat preferencji czytelniczych uczniów naszego gimnazjum.

WIĘCJEJ ZDJĘĆ TUTAJWIĘCJEJ ZDJĘĆ TUTAJ
Grażyna Górak