Wycieczka do Gdańska

IAGdańsk2017
Dnia 30.03.2017 klasa 1a wraz z panią Izabelą Miotke i wychowawczynią Agnieszką Glinka wybrała się na wycieczkę do Gdańska. Odwiedziliśmy Centrum Herdera w Gdańsku, które propaguje i promuje naukę języka niemieckiego oraz kulturę i historię krajów niemieckojęzycznych.
Przedstawicielka instytucji przedstawiła nam jej historię, zapoznała
z projektami i wydarzeniami kulturalno-artystycznymi, które ta placówka organizuje oraz zachęciła do udziału w licznych konkursach i nauki języka niemieckiego. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję przeżycia lekcji języka niemieckiego nie w szkolnej ławce, lecz
w terenie. Tematyka zajęć dotyczyła orientacji w mieście i objaśniania drogi.

Na początek odbyliśmy lekcję języka niemieckiego w Centrum Herdera, poznaliśmy nowe słownictwo
i zwroty potrzebne do objaśniania drogi, które z powodzeniem wykorzystaliśmy podczas spaceru uliczkami starego Gdańska. Mogliśmy w praktyce sprawdzić swoje umiejętności językowe i poćwiczyć użycie języka niemieckiego w sytuacji z życia codziennego „na żywo”. Podczas zwiedzania poznaliśmy także imponujące zabytki i poznaliśmy historię tego pięknego miasta, które kiedyś było członkiem Hanzy. Na zakończenie mogliśmy dać upust swoim emocjom i energii skacząc po trampolinach w Jump City w Gdańsku.
Nasza wycieczka połączyła przyjemne z pożytecznym. Nabyliśmy nie tylko nowe umiejętności językowe
i poznaliśmy zabytki i historię Gdańska,
ale mogliśmy także odprężyć się, dobrze pobawić i spędzić ze sobą miło czas.
WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

Agnieszka Glinka