Pokaz pierwszej pomocy dla uczniów klas trzecich

PPP2017

17 marca 2017 r. w Gimnazjum nr 1 w Rumi odbył się pokaz pierwszej pomocy dla rodziców, nauczycieli, dyrekcji oraz uczniów klas trzecich. Projekt został przygotowany przez: Roksanę Marcinkowską i Paulinę Chyzińską z klasy 3G, Milenę Chyzińską, Julię Bazan i Julitę Bach z klasy 1F oraz Natalię Hirsz z klasy 2 F, pod opieką pana Rafała Piotrowicza.

Do prezentacji projektu przygotowywałyśmy się od 26 września, ćwicząc, spotykając ...się po lekcjach i omawiając efekty naszej pracy z opiekunem. Gdy byłyśmy gotowe przedstawiłyśmy projekt przed uczniami z okazji tygodnia profilaktyki w naszej szkole. Miał on na celu przypomnieć im jak należy postępować w przypadku zagrożenia życia.

Przedstawiłyśmy cztery przypadki które omawiali na zajęciach edukacji do bezpieczeństwa w pierwszej klasie gimnazjum: Krwotok z nadgarstka, zakrztuszenie, osobę nieprzytomną oraz RKO z użyciem AED. Wielu z uczniów po raz pierwszy miała możliwość zobaczenia, jak wygląda urządzenie AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny), a już chyba wszyscy mogli wreszcie zobaczyć, jak wygląda jego użycie. Podczas prezentacji uczniowie z ciekawością słuchali co mamy do powiedzenia i pokazania. Po pokazie dwoje uczniów Kacper i Mateusz spróbowali swoich sił i wykonali resuscytacje krążeniowo oddechową z użyciem AED. Poszło im naprawdę bardzo dobrze.

Po zakończeniu pokazów przekonaliśmy się, że zostaliśmy wysłuchani zadając 20 podstawowych pytań związanych z udzielaniem pierwszej pomocy, zaskakująco dużo osób znało odpowiedzi na nasze pytania i zostali nagrodzeni słodkimi nagrodami w postaci samodzielnie upieczonych rogalików. Mamy nadzieję, że dzięki temu projektowi wielu z nich w przyszłym życiu będzie wiedziało jak zachować się w razie zagrożenia.

Julia Bazan, Julita Bach, Milena Chyzińska, Paulina Chyzińska, Natalia Hirsz, Roksana Marcinkowska

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

Galeria zdjęć znajduje się pod linkiem https\://goo.gl/photos/ty1dUWiFR5ehivEx9